Měl jistý bývalý slovenský premiér pravdu?

Měl jistý bývalý slovenský premiér pravdu?

22. října 2018 v 6:21
Měl jistý bývalý slovenský premiér pravdu?
K napsání tohoto článku mě přimělo vyjádření jistého bývalého slovenského premiéra v médiích, že za jeho vlády nebyl perzekuován žádný novinář. Když někdejší jeho nejbližší spolupartajník tvrdil, že pan premiér používá lež jako pracovní metodu, dalo by se teoreticky pochybovat, zda to tak opravdu bylo.
V době jejich vládnutí jsem vydával v Topolčanech malý lokální občasník TRN, ve kterém jsem si dovolil napsat já i jiní pisatelé o způsobech jejich vládnutí se zaměřením zejména s dopadem na náš region. Můj přítel a poměrně úspěšný podnikatel, tam například uveřejnil svůj názor na privatizaci závodu na výrobu a opravu zemědělské techniky. Dva tehdejší privatizéři toho závodu se z článku cítili tak dotčeni na své ctihodnosti, že nemohli spát, a tak zažalovali autora za strašnou morální újmu a finanční satisfakci. Paní okresní soudkyně soucítila s dotčenými privatizéry a bravurně odsoudila autora článku na pokutu dvakrát sto tisíc korun, aby se mohli privatizéři konečně vyspat.
To nebylo vše. Protože podnikatel se vzpíral a podnikal všelijaké politické protiakce i nadále, naši mocní hlaváči, jak to u nás mají ve zvyku, spojením soudce, okresního prokurátora, úředníky na pozemkovém a daňovém úřadě zpochybnili vlastnictví pozemku, na kterém si podnikatel zcela legálně postavil provozní haly. V bance mu zablokovali účet, neměl přístup k úvěrovým zdrojům a nemohl profinancovat zakázky, které se mu naskytly ze zahraničí. Směřovalo to ke krachu a nemohl zaplatit za zaměstnance ani daně. To je dobrý důvod nepohodlného podnikatele zažalovat, a tak z něj udělat ekonomického kriminálníka a odsoudit ho k nepodmíněnému trestu. Tak se také stalo.
I když zmíněný autor-podnikatel nebyl doslova profesionální novinář a s přimhouřenými očima bychom mohli dát za pravdu témuž bývalému slovenskému premiérovi, mnozí si zase pamatují, jak se tehdy sem tam přihodilo, že nějakému novináři shořelo auto před barákem, dostal nakládačku od neznámých lidí , vycházeli vybělené stránky novin jen s velikým nápisem Znepokojeni. Psali se zákony na postih neposlušných novin a vydavatelů a nějaký Wiliam Orme posílal všemožné důrazné upozornění a Výbor na ochranu novinářů umístil téhož bývalého slovenského premiéra do první desítky nepřátel tisku v širém světě. To je jen malá připomínka pro ty, kteří mají enormně vyvinutou část mozku, kde se soustřeďuje krátkodobá paměť a pan jistý bývalý slovenský premiér spoléhá ve svých prohlášeních právě na tyhle typy.
Abych však nepsal svůj blog jen o věcech, které jsou obecně známé, napíšu něco i o mně a mém případě…

Blog na tomto místě přerušuji a kdo chce, může ho dočíst v digitální brožuře "Nemiluji Slovensko a jiné blogy", kterou si každý může zdarma stáhnout z následujícího linku kliknutím na něj:
http://www.1000knih.sk/obchod/nemilujem-slovensko
Navazuji tímto na svůj předchozí blog, ve kterém jsem už tuto adresu uvedl, zejména pro ty, kteří ho nečetli nebo si e-borožurku s blogy zatím nestáhly.
Kdo se tak rozhodne, může se dozvědět, jaké špinavé finty státní moc na Slovensku používá a co je zač tento stát, kde politici praktikují likvidaci nepohodlných novinářů a občanů prostřednictvím státních represivních orgánů.

Dušan Vaňo, Topoľčany
 
 

Reklama
 
Vsevjednom.czFlag Counter